X
برگزاری هشتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی دانش آموزان و معلمان در استان قزوین

برگزاری هشتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی دانش آموزان و معلمان در استان قزوین

26 خرداد، 1396

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین ،سالار قاسمی گفت: هدف از برگزاری این جشنواره توسعه فرهنگ استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و یادگیری، شناخت و پرورش توانمندی معلمان و دانش آموزان، تولید مواد و رسانه آموزشی متناسب با نیاز دانش آموزان و معلمان است.
وی  خاطر نشان کرد: همزمان با این جشنواره ، دومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی دانش آموزان با نیازهای ویژه نیز برگزار می شود.
قاسمی اضافه کرد: این جشنواره در مرحله اول به صورت استانی و در مرحله دوم به صورت کشوری برگزار می شود و منتخبین مرحله اول به مرحله دوم راه خواهند یافت.
سالار قاسمی تصریح کرد: در این جشنواره دانش آموزان پایه ششم ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه، هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش، مدرسان و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و کلیه کارکنان آموزشی، اداری شاغل در ادارات و مدارس عادی و استثنایی می توانند شرکت کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه گفت: تولید محتوای الکترونیکی باید متناسب با محتوای کتب درسی باشد و مفاهیمی از قبیل محیط زیست، آموزش شهروندی، مهارت های زندگی، اقتصاد مقاومتی، تقویت ایمان، بصیرت دینی، ولایت، اصول دین، عفاف و حجاب، ارزش های انقلاب اسلامی، خلاقیت و آداب و سبک زندکی ایرانی-اسلامی مورد توجه می باشد. 
وی تأکید کرد: از 16 اردیبهشت ماه لغایت 15 شهریور ماه علاقمندان می توانند از طریق وب گاه به آدرس الکترونیکی Roshd.ir در جشنواره ثبت نام نمایند و آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.