X
نامنویسی و ارسال آثار آموزشی به هشتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی در سطح ملی از 28 خرداد آغاز خواهد شد.

نامنویسی و ارسال آثار آموزشی به هشتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی در سطح ملی از 28 خرداد آغاز خواهد شد.

26 خرداد، 1396

تسلیمان ریس گروه بررسی محتوای آموزشی آموزش‌ وپرورش مازندران در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: گروه های شرکت کننده دانش آموزی در این جشنواره شامل دانش‌آموزان همه مدارس اعم از مدارس دولتی، غیردولتی، مدارس استعدادهای درخشان و مدارس استثنایی، دانش‌آموزان پایه ششم دوره‌ی ابتدایی، دانش‌آموزان دوره‌ی متوسطه اول و دوم، و هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و كاردانش هستند.

وی افزود: آموزگاران و دبیران دوره‌ی ابتدایی و متوسطه‌ی اول و دوم، همه شاغلین مدارس استثنایی، غیردولتی و استعدادهای درخشان، هنرآموزان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و كاردانش، مدرسان دانشگاه فرهنگیان، كلیه كاركنان آموزشی و اداری شاغل در ادارات مدارس عادی و استثنایی و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

ریس گروه بررسی محتوای آموزشی آموزش‌ وپرورش مازندران گفت: توجه تولیدکنندگان آثار به چالش های تدریس معلمان، یادگیری دانش آموزان و مفاهیمی مرتبط با کتاب های درسی همچون آموزش شهروندی، محیط‌زیست و علوم زمین، مهارت‌های زندگی و حقوق بشر جهانی و اسلامی، سیاست‌های جمعیتی، زیست‌فناوری، ریز فناوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، ادبیات و رسم‌الخط فارسی و تفكر و خلاقیت و نوآوری، اصلاح الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی، معرفی حرف هنر و جغرافیا به تناسب شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان‌ها و مناطق روستایی و عشایری، ویژگی‌ها، نیازها و وظایف خانواده باشد.

تسلیمان افزود: شرکت کنندگان با مراجعه به بخش ثبت‌ نام در جشنواره‌ی تولید محتوای الكترونیكی در شبکه ملی مدارس ایران رشد به نشانی roshd.ir و مطالعه‌ی راهنما و تكمیل فرم شركت در جشنواره، ثبت‌نام و كد رهگیری دریافت کنند و سپس دو نسخه از محصول تولیدی همراه با فرم تكمیلی را به نماینده‌ی منطقه محل تحصیل یا اشتغال تحویل دهند.

وی گفت: زمان نامنویسی از 28 خرداد تا پایان مهر امسال است و ارزیابی آثار برگزیده در استان در مرحله کشوری در نیمه دوم بهمن ماه 96 خواهد بود.

ریس گروه بررسی محتوای آموزشی آموزش‌ وپرورش مازندران گفت: سال تحصیلی گذشته که هفتمین دوره جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی برگزار شد که 12 هزار و 880 اثر از دانش آموزان و 8 هزار و 620 اثر از معلمان در این جشنواره مشارکت کردند.

تسلیمان افزود: 116 اثر پس از داوری در دبیرخانه استانی جشنواره به مرحله کشوری راه پیدا کردند که 11 اثر به عنوان آثار برگزیده از سوی دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه معلمان و دانش آموزان مازندران با نرم افزارهای استوری لاین ، پاور پوینت ، فلش و کپتیویت محتوای آموزشی الکترونیکی تولید می کنند گفت : این محتواها شامل کتابهای درسی پایه های اول تا دهم و با تمرکز بر چالشهای تدریس معطوف است.